Сайт города Конотоп Пятница, 26.04.2024, 06:48
Приветствую Вас Гость | RSS
Вхід на сайт
Гость
Головна | Реєстрація | Вхід
Пошук
Пользовательский поиск
Меню сайту
Google
Категорії розділу
АРХІТЕКТУРА [52]
Конотоп [1]
publ [8]
Оптом - 26.04.2024,
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Адміністративно-територіальний устрій » publ

Курсы писательского мастерства
Письменник — це індивідуальність, котра вміє масштабно й глибоко мислити, проникливо переживати, розуміти психологію, робити відкриття як у житті, так і в людських душах, фахово розбиратися в багатьох царинах діяльности, бути порадником у зовсім різних ситуаціях, а головно — письменник про це може так яскраво, емоційно й розумно написати, як ніхто інший. Чи є ще де в світі інша така царина життєдіяльности, де б особа могла отак на всю повноту своїх знань та емоцій проявитися? А письменник, до того ж — індивід, котрий має найбагатше образне мислення і найбагатшу фантазію, за допомогою якої розповідає про життєві колізії, а читачі не можуть відірватися від написаного, бо там вони бачать правду переживань і людських взаємин. Твори одного із найкращих українських ліриків Володимира Сосюри й нашого неперевершеного гумориста Остапа Вишні ще за життя розкуповувалися за лічені дні — їхні книжки викликали справжній читацький бум, розпродувалися кількатисячними накладами! Вони були як пильними спостерігачами життя, так і митцями, які вміли правдиво домислювати сюжети, і читачі їм беззастережно вірили.

Отож, кожен, хто стане письменником, може стати володарем людських душ. Популярність письменника залежить від його ориґінального образного мислення, і цьому можна навчитися, а також від того, який жанр творчости він обере. Не таємниця, що більшість віддає переваги детективу, фантастиці, зачитується історичною романістикою. Дітей, звісна річ, приваблює дитяча література, а в юності чимало молоді цікавляться лірикою. Як слушно зазначив блискучий французький поет-філософ Поль Валері: усі жанри гарні, окрім нудних. У принципі, кожен може стати письменником і творити в різних жанрах, якщо поставить таку мету і бути наполегливим у своїх “письменниць­ких вишколах”, а також матиме за приклад взірці для писання і ще краще — коли навчатиметься в групі, бо твори вимагають публічности, отже, обговоре­ння, аналізування, поціновування. Як стверджує приповідка: гуртом і батька бити добре! Письменницька практика засвідчує, що зазвичай найкращими письменниками стають ті, хто відвідував літстудії, практикувався на різних літсемінарах, виступав перед слухачами із власними творами, давав їх на прочитання авторитетним письменникам-професіоналам. Усьому цьому пропонуємо повчитися на курсах, де вас навчатимуть провідні харківські письменники, члени Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників.

Нині людство силами літературних геніїв (Шекспір! Данте! Сервантес! Шевченко! Достоєвський! Франко! Леся Українка!) витворило неймовірну кількість видів та жанрів у царині красного письменства: це й поезія, і проза, і публіцистика, і літературна критика, і сатира та гумор, і твори для дітей, і дра­матургія, кіно- й телесценарії.

Чималу популярність мають нині саме твори для дітей (поетичні збірки, казки, фантастика, фентезі, пригодницькі оповідання, повісті й романи), історичні твори, детективи, фантастика, гумор і сатира. Вибір для розвитку письменницького хисту в кожного початківця широкий, а отже, стати популярним майстром художнього слова можна в будь-якому жанрі, і про це свідчить приклад неймовірного читацького буму довкола імен видатної поет­ки (і щойно "спеченого" видавництвом "А-ба-ба-га-ла-ма-га" та його креативним директором І. Малковичем цікавого прозаїка!) Л. Костенко; талановитого прозаїка В. Шкляра (неперевершений роман про українських повстанців "Залишенець"!); поетки й прозаїка М. Матіос, І. Роздобудько, Л. Дереша й инших.

Агов, юні таланти, як і ті, котрі спершу мали иншу професійну діяльність, а тепер прагнуть надолужити згаяне в письменстві: запрошуємо охочих на курси красного письменства. Фахові письменники працюватимуть із вами над опануванням технологічних таємниць літературної творчости, досконаленням вашої словесно-образної майстерности, обговорюватимуть написане й готувати­муть його до друку в літературній періодиці!

ПОЕЗІЯ

Римують практично всі, але далеко не всі можуть вправно висловлювати свої думки й почуття рядками, котрі можна назвати віршами. Ми навчимо складати вірші “по-письменницьки” в різних жанрах (балада, сонет, пеан, поема, віршований роман тощо), різними ритмометричними розмірами (дактиль, амфібрахій, анапест, ямб, хорей, гекзаметр) і в різній тональності (романтичній, реалістичній, сентиментальній тощо).

ПРОЗА

Жанрова різноманітність текстів тут просто вражає. Можна вибирати на будь-який смак! Найулюбленіші й найпопулярніші письменники — це, зазвичай, прозаїки. Найпоширеніший короткий жанр — оповідання, великим майстром якого був Гр. Тютюнник. Популярний читацький жанр — роман, яким зачитуються мільйони, а надто романом-детективом, історичним, фантастичним, а також дитячим, пригодницьким. Усі вони мають свою специфіку, яку слід знати, щоб написати, і викладачі навчать цьому мистецтву, мистецтву опанувати найпопулярніші читацькі жанри, завдяки яким особа, що їх продукує, водномить стає популярною.

ПУБЛІЦИСТИКА, ЛІТЕРАТУРНА КРИТИКА

Ці види літературної творчости межують із жанрами журналістськими й науковими, зокрема з літературознавством (критика). Публіцистичні твори (проблемні статті, нариси, портрети тощо) активно втручаються в життя, гостро ставлять нагальні проблеми суспільного розвитку, розповідають про видатні постаті, критикують недоліки, отож, публіцист стає володарем дум багатьох людей, авторитетним фахівцем у різних царинах життя.

Літературна критика є мистецтвом осмислення літератури, творів, написаних у різних жанрах, вона досліджує літературний процес і цікаво розповідає про знаних і просто талановитих письменників. Воднораз це — найінтелекту­альніший вид літературної творчости. Той, хто володіє літературно-критичним пером, володіє разючою зброєю проти так званої літературної “сірятини”, творів прохідних, нецікавих, і тут критик використовує жанри іронічних реплік та грізних фейлетонів, жвавої полеміки й дискусії. Ми навчимо слухачів курсів осмислювати під критичним кутом зору власну творчість і творчість колеґ, глибше її розуміти й узагалі краще розбиратися в літературі.

ДРАМАТУРГІЯ, СЦЕНАРІЇ

Нині активно розвивається театр, виходить із глибокої кризи кіно, і тому стали потрібні драматурги й сценаристи. Наші письменники-викладачі добре орієнтуються в специфіці постановок художніх творів на сцені й у кіно або на телевізії практично допоможуть вам писати в таких жанрах.

САТИРА ТА ГУМОР

Українці завжди славилися своєю дотепністю, умінням будь-яку складну ситуацію присмачити перцем. Недаремно ж маємо таких сатирично-гумористичних письменників, як М. Гоголь, Г. Квітка-Основ’яненко, Т. Шевчен­ко, Остап Вишня, С. Олійник і чимало инших. Гумор і сатира у нас неймовірно популярні, і навчитися працювати в цих жанрах — вельми престижно. Будемо навчати й цьому мистецтву!

ДИТЯЧА ЛІТЕРАТУРА

Вона конче потрібна, бо завжди є діти, які із задоволенням читають або слухають казочки, віршики, оповіданнячка, пригодницькі оповідки, загадки, скоромовки тощо. Писати для дітей цікаво й потрібно, та й сам на цей час стаєш мовби дитиною, занурюєшся в той світ переживань, яким колись жив у дитинстві. Дитячий письменник — це звучить гордо!

ЛІТЕРАТУРНИЙ ПЕРЕКЛАД ТА РЕДАГУВАННЯ

Письменника не існує без уміння перекладати з інших мов, а також без уміння редагувати власні твори й виробляти підходи до оцінного редагування творів колеґ. Таке вміння, як перекладання й редагування засвідчують, що письменник став досвідченим літератором, і що його в царині художньої творчости, як стріляного горобця, на м’якині не спіймаєш. Кожен, хто причетний до літературної творчості, має доконечно спробувати себе в перекладацтві, а надто — у редагуванні. І цьому ми навчаємо на курсах! Наші викладачі, письменники-професіонали, розповідатимуть вам про особливості "технологічного" процесу написання творів у різних жанрах, навчать, як їх долати й удосконалювати художнє письмо, на прикладі найвидатніших майстрів красного письменства та власної ориґінальної творчости виявлятимуть основні складники публічного успіху письменника, тобто занурять у такі глибини майстерности, які допоможуть початківцеві стати справжнім художником. В основу курсу покладено базові принципи провідних літературознавчих і літературно-критичних підходів, адже письменник має розуміти засади художнього письма й опанувати композиційно-сюжетні, жанрові, внутрішньоструктурні, мовностилістичні навички, потрібні для написання художнього твору. Слухачі курсів повсякчас спілкуватимуться з фахівцями, які досконало орієнтуються в різних літературних жанрах і зможуть за потреби порадити щодо вдосконалення слухацьких творів, допоможуть вивести їх, так би мовити, на "публікабельний" рівень.

Чималу й вагому допомогу щодо вдосконалення художньої майстерности нададуть слухачам майстер-класи провідних письменників України, адже ніщо так не надихає початківця, як розповідь зрілого майстра про власний шлях до успіху. У літературі все вирішують авторитети, і якщо початківця підтримає літератор-професіонал, то його оцінка, можна вважати, є вже вагомою перепусткою в літературу, авансом для майбутнього вступу до Національної спілки письменників України або Асоціації українських письменників.

Курси літературної майстерности тривають 9 місяців. Заняття відбуваються двічі на тиждень по дві академічні години.

КУРСИ КРАСНОГО ПИСЬМЕНСТВА — ЦЕ:

*

розуміння таємниць художньої творчости;
*

навчання головним засадам художнього письма;
*

навчання розумінню композиції, сюжетики художнього твору;
*

вивчання жанрового розмаїття літератури;
*

досконалення образного мислення;
*

вміння стати самому собі редактором-стилістом;
*

навчання мистецтву перекладу;
*

праця над мовою художнього твору в поезії, прозі, публіцистиці, драматургії, дитячій літературі, фантастиці, детективі, сатирі та гуморі.


Розпис
Група К-1

середа, п`ятниця
від 17-00 до 18-30
від 9 вересня 2011 р. Група К-3

щосуботи
від 13-00 до 14-30
та 15-00 до 16-30
від 22 жовтня 2011 р.

ДЛЯ СЛУХАЧІВ З ІНШИХ РЕҐІОНІВ УКРАЇНИ ТА З-ЗА КОРДОНУ Група К-2

понеділок, четвер
від 19-00 до 20-30
від 28 вересня 2011 р.

Наша адреса: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 44/2

(будинок навпроти пам'ятника Т. Шевченку, вхід з вул. Гіршмана)

УКРАЇНСЬКИЙ ПРОСТІР

+38 (057) 762-70-47;
+38 (057) 751-17-68;
+38 (063) 305-82-58
+38 (098) 300-22-00;
+38 (099) 100-10-50

e-mail: kursy@ukr.netЦя електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Розпис
Група К-1

середа, п`ятниця
від 17-00 до 18-30
від 9 вересня 2011 р. Група К-3

щосуботи
від 13-00 до 14-30
та 15-00 до 16-30
від 22 жовтня 2011 р.

ДЛЯ СЛУХАЧІВ З ІНШИХ РЕҐІОНІВ УКРАЇНИ ТА З-ЗА КОРДОНУ Група К-2

понеділок, четвер
від 19-00 до 20-30
від 28 вересня 2011 р.
Категория: publ | Добавил: kono (05.07.2011)
Просмотров: 3525 | Теги: Курсы писательского мастерства | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Пошук
Оголошення України
Подай Оголошення Зараз!
  • Київ - Додати оголошення
  • Харків - Додати оголошення
  • Одеса - Додати оголошення
  • Дніпропетровськ - Додати оголошення
  • Донецьк - Макіївка - Додати оголошення
  • Евпатория - Добавить объявление
  • Меловое и Чертково
  • Коломия - Додати оголошення
  • Львів - Додати оголошення
  • Polska - Dodaj ogłoszenie
  • Суми - Додати оголошення
  • Україна - Розмістити оголошення
  • Червоноград - Додати оголошення
  • Конотоп - Добавить объявление
  • Бочечки - Додати оголошення
  • Запоріжжя - Додати оголошення
  • Кривий Ріг - Додати оголошення
  • Миколаїв - Додати оголошення
  • Маріуполь - Додати оголошення
  • Луганськ - Додати оголошення
  • Вінниця - Додати оголошення
  • Симферополь - Додати оголошення
  • Севастополь - Додати оголошення
  • Херсон - Додати оголошення
  • Полтава - Додати оголошення
  • Днепродзержинск - Додати оголошення
  • Горлівка - Додати оголошення
  • Чернігів - Додати оголошення
  • Черкаси - Додати оголошення
  • Житомир - Додати оголошення
  • Кіровоград - Додати оголошення
  • Хмельницкий - Додати оголошення
  • Рівне - Додати оголошення
  • Чернівці - Додати оголошення
  • netstore.com.ua
    уплотнитель для деревянных дверей deventer клей для дерева раколл уплотнитель для деревянных окон deventer
    Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтов - uCoz
    Яндекс.Метрика

    Купить носки оптом от производителя

    optom socks wholesale noski-optom noskioptom duna opt kamis shop

    купить шкарпетки оптом

    MA-TEKS.bhz.bz